6. Якщо сторонній предмет потрапить в робочу камеру, то, швидше за все, подрібнюючий робочий вузол заблокується. У такому випадку потрібно вимкнути прилад, вийняти його з розетки, відкрутити кріпильну гайку, і, розблокувавши робочий вузол, витягнути пінцетом або вузькогубцями сторонній предмет.
K деяким моделям додається ключ-шестигранник, щоб повертати вал двигуна при видаленні перешкоди. Вставте ключ в гніздо в основі приладу і повертайте ключ вперед і назад, поки подрібнюючий механізм не почне вільно обертатися хоча б на один повний оборот.
B комплект інших моделей входить спеціальний ключ, яким можна обертати вал двигуна через зливний отвір мийки. Якщо у вашого подрібнювача не було такого ключа, спробуйте скористатися міцною дерев'яною ложкою, щоб провернути подрібнюючий робочий вузол.
Коли робочий вузол буде розблокований, пінцетом або вузькогубцями вийміть сторонній предмет з робочої камери і знову підключіть подрібнювач до електроживлення. Можливо, для включення приладу доведеться натиснути кнопку скидання термовимикача.
7. Якщо двигун не засмічений, робочий вузол не заблокований, а диспозер все ж не працює, можливо проблема з електродвигуном. У такому випадку зверніться до майстерні.
8. Диспозер працює практично безшумно. Якщо раптом з'явився підвищений шум при роботі, одна з можливих причин - сторонній предмет в робочій камері, який може пошкодити апарат. Відвернувши злив мийки, постарайтеся витягти звідти предмет.
9. Якщо через прилад не проходить води, то причиною може бути звичайний засмічення зливної труби, що відходить від подрібнювача. Якщо засмічення стосується мийки з подрібнювачем, відключіть апарат від живлення, під сифон поставте таз або відро. Від'єднайте від зливної труби і подрібнювача сифон, промийте його. Загніть гачком шматок дроту, прочистіть нею ділянку труби після сифона.
10. Якщо вам здалося, що подрібнювач погано працює, довго подрібнює або ви виявили засмічення великими відходами, потрібно перевірити робочий подрібнюючий вузол і камеру.
Від'єднайте подрібнювач від мийки (на наведеному тут прикладі ІПО кріпиться хомутом). Такі прилади досить важкі, так що будьте готові до цього при від'єднанні.
Відверніть болти або гвинти, що кріплять робочу камеру від корпусу ІПО.
Огляньте подрібнюючий вузол: чи немає ознак серйозного пошкодження - і спробуйте похитати диск з боку в сторону для перевірки надійності його кріплення до валу.
Перевірте, чи здатні кулачкові різаки вільно повертатися. Якщо з'ясується, що якась з деталей вимагає заміни, віднесіть подрібнювач в майстерню.
11. Якщо приладу виявилася протікання, від'єднайте прилад від живлення і не використовуйте його до повного вирішення проблеми.
Вібрація може послабити кріплення до мийки, і в цьому випадку прокладки в цьому місці можуть почати протікати.
Зазвичай протікання навколо хомута можна відчути на дотик.
<р> Від'єднайте подрібнювач, потім послабте всі кріпильні гвинти і затягніть кріпильну гайку зливу. Якщо це не зупинить протікання, купіть нові прокладки р>
Менш ймовірним місцем протікання може бути прокладка між робочою камерою і корпусом подрібнювача.
М'яка прокладка між пластиковим вугільником і подрібнювачем може почати протікати - це особливо ймовірно, якщо використовувалися сильні хімічні засоби для прочищення каналізації.
Капаюча з фітингу вода є ознакою зношеності прокладки.
Відверніть притискну накладку і зніміть фітинг разом з прокладкою.
<р> Забезпечте щільне прилягання нової прокладки і правильне розташування фітингу і поставте на місце притискну накладку. Кріпильні гвинти затягуйте по черзі, щоб прокладка була притиснута рівномірно.
Протікання сальника вала двигуна
Вода, що капає з середини нижньої плати основи приладу, свідчить про можливе порушення ущільнення між електродвигуном і робочою камерою. Для перевірки цього зверніться до фахівця сервісу - якщо така протікання виявлена не дуже пізно, то ремонт може бути цілком виправданий.
12. Якщо не обертається подрібнювач, цьому може бути кілька причин:
· B розетці немає напруги;
<р> Переконайтеся в тому, що вилка включена в розетку і що в розетці є електроживлення. Якщо ІПО включений в з'єднувальний пристрій із запобіжником, то переконайтеся, що на нього подається напруга.
· B вилці неправильне з'єднання;
<р> Якщо у вашому подрібнювачі використовується розбірна вилка, зніміть її кришку і перевірте правильність під'єднання провідників шнура.
· Немає електроживлення.
<р> Якщо інші прилади в цьому ж ланцюзі припинили працювати, перевірте щиток: чи немає перегорілого запобіжника або спрацював автомата або УЗО.
· Запобіжник виделки перегорів;
<р> Замініть запобіжник у виделці. Якщо використовується з'єднувальний запобіжний пристрій із запобіжником, перевірте, чи не потрібна заміна запобіжника там.
Спрацював захист
Захист може спрацювати як через блокування подрібнюючого вузла, так і через відмову електродвигуна. Зазвичай потрібно 5-10 хвилин, для того щоб двигун охолонув і можна було скинути захист. Визначивши і усунувши причину спрацювання захисту, знову під'єднайте прилад до електроживлення і натисніть кнопку скидання захисту.
<р> У деяких моделей кнопка скидання розташована знизу подрібнювача.
Несправний двигун
Якщо ви виключили всі інші можливості, то зверніться в сервіс для перевірки електродвигуна.
He допускайте, щоб ваші пальці знаходилися всередині диспозера. Перед тим, як діагностувати несправність, обов'язково знеструмте прилад.
При перевірці заземлення подрібнювача одним щупом тестера доторкніться до земляного конакту вилки, а іншим - до нефарбованої поверхні металевого корпусу. Такий тестер покаже, заземлені металеві частини приладу чи ні. При складанні апарату уважно поверніть всі деталі і дроти в їх ервоначальне положення.