Складно уявити сучасну кухню, домашню і професійну, без м'ясорубки. Принципової різниці між домашніми і промисловими м'ясорубками немає, відрізняються вони хіба що своєю продуктивністю і розмірами, а також, на професійних кухнях використовуються виключно електричні промислові м'ясорубки, а на побутових - найчастіше ручні.
Розглянемо професійні м'ясорубки, як одну з категорій електромеханічного подрібнювального обладнання.
До того, як кутери і блендери набрали популярність, м'ясорубка залишалася єдиним обладнанням, яке подрібнювало сировину для апетитних котлет, паштетів, начинок для пирогів, пельменів і навіть ковбас.
Професійні м'ясорубки використовуються на виробництвах у сфері громадського харчування, де потрібна обробка дуже великого обсягу сировини, тому такі м'ясорубки повинні володіти великою продуктивністю і здатністю працювати безперервно тривалий час.
Промислові м'ясорубки бувають ручні і автоматичні. Різниця їх у тому, що в ручні м'ясорубки професійні м'ясо треба закладати вручну, направляючи його спеціальним пристосуванням в горловину.
Автоматичні ж м'ясорубки обладнані спеціальним бункером, в який закладається м'ясо, далі м'ясорубка сама виконує всі необхідні дії. В автоматичних м'ясорубках також передбачена мішалка, яка в разі потреби перемішає фарш зі спеціями.
Професійні м'ясорубки відрізняються своєю потужністю, а значить і продуктивністю. Професійні м «ясорубки в змозі переробляти понад 300 кг м» яса на годину!
М'ясорубка для ресторану: конструкція
Як правило, конструкції м'ясорубок від різних виробників відрізняються не сильно. Основні деталі конструкції це: завантажувальний пристрій, електродвигун з редуктором, робоча камера зі шнеком, ріжучий механізм.
Основним робочим елементом в м'ясорубці є ріжучий механізм. Він може бути виконаний в одному з трьох варіантів:
· Стандартний або класичний (складається з шнека, одностороннього ножа і решітки, підходить для високоякісного м'яса, курячого або рибного філе, відварних овочів);
· Половинний унгер (складається з шнека, підрізного ножа, двостороннього ножа і решітки, використовується для швидкого подрібнення або подрібнення на велику фракцію);
· Повний унгер (складається з шнека, підрізного ножа, двостороннього ножа, решітки великої, двостороннього ножа, решітки дрібної, добре підходить для переробки другосортного м'яса або риби).
М'ясорубка професійна електрична: на що звертати увагу при виборі професійної м'ясорубки?
· Матеріал, з якого виконані складові. Найчастіше деталі робляться зі сталі, але буде краще відразу звернути на це увагу, щоб потім не довелося робити доукомплектацію або ремонт;
· Комплектація ріжучого механізму. Стандартний, половинний унгер, повний унгер. Пам'ятайте, чим більше ножів, тим дрібніше помел;
· Наявність насадок. За допомогою різноманітних насадок можна збільшити кількість продукту на виході. Виробляються спеціальні насадки для ковбаси, сосисок, овочевих нарізок, макаронів;
· Розмір решіток. Решітки забезпечують необхідну консистенцію переробленого продукту. Решітки бувають з дрібними, середніми або великими отворами. Чим більший отвір, тим більша шинковка.
· Ємність м'ясорубки. Параметр покаже, скільки літрів продукту можна за раз завантажити у виробничі м'ясорубки;
· Діаметр завантажувального отвору. Від цього показника залежить розмір шматків м'яса, яке можна закладати в отвір. М'ясорубки з великим діаметром отвору для подачі м'яса значно заощадять ваш час, так як вам не доведеться додатково дозавантажувати продукт;
· Функція «Реверс». Функція передбачена для обертання ходу машини, якщо, наприклад, на шнек намоталися жили;
· Потужність м'ясорубки. Чим вище потужність, тим вище відповідно продуктивність машини. Продуктивність вимірюється в кількості кілограмів м'яса, яке м'ясорубка встигає переробити за годину. Також виробник вказує, на яку кількість годин безперервної роботи розрахована м'ясорубка;
· Підключення. Важливо уточнити, до якої напруги підключається м'ясорубка професійна: 220 В або 380 B;
· Дізнайтеся, які габарити у професійної м'ясорубки, щоб можна було заздалегідь передбачити, куди її розмістити;
· Bec - важливий параметр, дуже потужні апарати, можливо, доведеться встановлювати тільки на підлогу;
· Яка система безпеки передбачена в обраній моделі м'ясорубки. Промислові м'ясорубки можуть бути обладнані електронного блокування двигуна або блокування головки м'ясорубки.
Ha нашому сайті Ви зможете знайти широкий асортимент професійних промислових м'ясорубок від різних виробників: Fimar (Італія), Everest (Італія), Fama (Італія), Sirman (Італія), EWT INOX (Китай), ТоргМаш (Білорусія), Україна.